بلاگ, طراحی سایت

مقایسه ورد پرس و جوملا

مقایسه ورد پرس و جوملا

مقایسه ورد پرس و جوملامقایسه ورد پرس و جوملا

کدام مورد برای طراحی سایت بهتر است؟ انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) یک تصمیم مهم است که می تواند پیامدهای عظیمی را برای وب سایت شما داشته باشد. تعدادی در دسترس است که هر کدام جوانب مثبت و منفی خود را دارند و فن های بنیادی متعصب برای سکوی انتخابی خود می کشند گفته می شود ، دو سیستم عامل وجود دارد که می تواند به طور مستقیم با یکدیگر مقایسه شود: وردپرس در مقابل جوملا.

هر دو سیستم عامل به دلیل سهولت در استفاده ، فرصت های گسترده سفارشی سازی و اجتماعات فعال مشهور هستند در حالی که وردپرس و جوملا جوانب مثبت و منفی خود را دارند ، هر دو می توانند برای ساختن سایتهای مدرن و پر از ویژگی استفاده کنند.
بنابراین چگونه قرار است شما انتخاب کنید که کدام یک برای شما مناسب است؟

وردپرس در مقابل جوملا: 

تفاوت اساسی وردپرس و جوملا در این است که جوملا به عنوان CMS به معنای سرویس دهی به وب سایت های مشابه پورتال است ، در حالی که WordPress در اصل یک پلتفرم وبلاگ متمرکز بود. اما این روزها ، هر دو وردپرس و جوملا کاملاً قادر به اجرای هر نوع وب سایت هستند.

از نظر فنی ، هر دو WordPress و Joomla جزء نرم افزارهای مستقل نیستند – آنها فقط در هنگام نصب روی سرور وب کار می کنند. این معمولاً یک سرور وب است که از یک شرکت شخص ثالث تهیه می کنید ، و در اینجا ما Bluehost را توصیه می کنیم .

اگر می خواهید یک وب سایت بسازید ، جنبه اصلی برای فکر کردن این است که شما با پیکربندی نرم افزار وب ، کار با سرورها و به طور کلی با جنبه های فنی این فرآیند راحت هستید.

به طور سنتی ، جوملا بیشتر به توسعه دهندگان علاقه مند است که نمی ترسند “دست خود را کثیف کنند” که با سرورها کار کند. از طرف دیگر وردپرس برای شروع کار دوستانه تر و مبتکر تر است.

به عنوان مثال ، مسیر مشترک برای شروع یک وب سایت با وردپرس به شرح زیر است:

میزبان وب رابرای سایت خود انتخاب کنید و برای ثبت نام در یک حساب کاربری اقدام کنید
در طی مراحل ثبت نام ، گزینه ای را انتخاب کنید تا وردپرس به طور خودکار روی حساب میزبان شما نصب شود (بله ، لازم نیست خود وردپرس را خودتان نصب کنید
میزبانی وب را کامل کنید و وارد داشبورد وردپرس خود شوید
سایت خود را پیکربندی کنید ، یک مضمون و برخیافزونه های مورد نیاز را نصب کنید

در اینجا یک راهنمای جامع درباره نحوه ایجاد وب سایت با استفاده از WordPress آورده شده است

از طرف دیگر جوملا به شما چنین روشی بدون دست و پا نمی دهد. میزبان هایی که به جوملا اجازه می دهند معمولاً آن مراحل نصب سفارشی را ندارند ، به این معنی که شما باید بیشتر کارها را به تنهایی انجام دهید.

هنوز مطمئن نیستید که بین وردپرس و جوملا چه چیزی برای شما بهتر است؟ در اینجا یک مقایسه مفصل آورده شده است:

1. بهینه سازی موتور جستجو

اگر توانایی های بهینه سازی موتور جستجوگر (SEO) هر دو سیستم عامل را در خارج از جعبه مقایسه کنیم ، جوملا به دلیل اینکه کاربران خود را قادر می سازند توضیحات متا و کلمات کلیدی برای مقالات جدید ، مانند موارد زیر را تنظیم کنند ، دارای حواشی جزئی هستند.

 

گفته می شود ، قابلیت های واقعی SEO هر یک از این پلتفرم ها کاملاً آشکار نیستند ، مگر اینکه نگاهی به افزونه ها یا افزونه های موجود برای کار بیاندازیم. از طرف وردپرس ، ما یک افزونه فوق العاده محبوب Yoast SEO داریم – این قدرتمند است ، ویژگی های زیادی را ارائه می دهد ، و بهترین از همه هرکس می تواند در طی چند دقیقه با آن آشنا شود.

Yoast با استفاده از سیستم چراغ راهنمایی با رنگ های قرمز ، زرد یا سبز نمره سئو شما را در مناطق مختلف طبقه بندی می کند. علاوه بر این ، این افزونه دقیقاً به شما می گوید چگونه می توانید نمره خود را در هر منطقه بهبود بخشید – و اگر این کافی نبود ، به خوانایی پست شما نیز امتیاز می دهد .

در حین آزمایش ، فهمیدیم Easy Frontend SEO (EFSEO) بهترین معادل جوملا با Yoast است. این امکان را به شما می دهد تا بسیاری از کارهای مشابه – مانند ویرایش اطلاعات متا – را مستقیماً در قسمت جلوی سایت خود انجام دهید ، همچنین شامل یک حالت خودکار مفید برای تولید این داده ها بدون ورودی شما است.

 

با این حال ، مشخص است که به اندازه EFSEO مفید است ، برای Yoast تفاوتی ندارد. به همین دلیل ، دور یکی از WordPress vs Joomla به وردپرس می رود.

2 . امنیت 

وقتی امنیت برقرار شود ، هر سیستمی فقط به اندازه ضعیف ترین پیوند خود قوی است  بنابراین سؤال این است: کدام سکوی امن تر از جعبه است؟

وردپرس به دلیل محبوبیت زیاد ، در هنگام آسیب پذیری های امنیتی ، هدف عظیمی در پشت خود دارد . هر نصب وردپرس به لطف هزاران افزونه  (یک افزونه برای همه چیز ،  و مضامین موجود برای CMS بی نظیر است.

اگرچه این یک امر مثبت است ، اما از منظر امنیتی نیز کابوس است – نمی توان مطمئن بود که هر افزونه از استانداردهای ایمنی مناسب استفاده می کند ، و با نسخه های جدیدتر این سیستم عامل سازگار است.

علاوه بر این ، وردپرس ویژگی های اساسی مانند مجبور کردن اتصال Secure Socket Layer (SSL) را روی داشبورد خود ارسال نمی کند – برای فعال کردن آن باید فایل های اصلی آن را تغییر دهید  یا تأیید هویت دو عاملی  در حقیقت ، بسیاری از ویژگی های امنیتی پیشرفته آن کاملاً به افزونه ها متکی هستند.

از طرف دیگر ، جوملا هر دو گزینه ای را برای مجبور کردن اتصالات از طریق SSL و دیگری برای 2FA ارسال می کند. علاوه بر این ، مجموعه ای از پسوندهای امنیتی خود را ارائه می دهد ، و توسعه دهندگان آن لیستی از آن پسوندها را با  آسیب پذیریهای شناخته شده حفظ می کنند .

 

3 . پتانسیل سفارشی سازی

ما قبلاً در مورد افزونه های WordPress و افزونه های جوملا ، برخی از زمینه ها را پوشش داده ایم. هر دو سیستم مدیریت محتوا دارای لیست پلاگین های مخصوص قابل تصور در موارد استفاده هستند اگرچه وردپرس به دلیل تعداد زیاد ، دست های خود را پایین می آورد.

 

در حالی که حالت دوم ویژگیهای بسیاری با همتای WordPress خود ارائه می دهد ، اولی در کل تجربه بهتری را ارائه می دهد.

در حال حرکت ، وقتی نوبت به سفارشی کردن سبک سایت شما می رسد ، از یک طرف مضامین وردپرس وجود دارد و از طرف دیگر قالب های جوملا هستند و همین داستان در اینجا تکرار می شود مانند پلاگین ها. نه تنها یافتن مضامین با کیفیت بالا وردپرس آسان تر است ، بلکه غالباً سطح بالاتری از پشتیبانی و تجربه ای بهتر نیز ارائه می دهند.

4 . مدیریت محتوا و پتانسیل ها

هر دو وردپرس و جوملا CMS های پیچیده ای هستند که به کاربران امکان می دهند تقریباً در مورد هر نوع وب سایت ایجاد و مدیریت کنند. اگرچه وردپرس اغلب با وبلاگ های ساده همراه است ، اما همچنین یک راه حل عالی برای فرود صفحات  و حتی سایتهای پیچیده تر است.

از طرف دیگر ، جوملا به دلیل پیچیدگی مشهور است  هرچند که مستندات خارق العاده ای ارائه می دهد  . سایتی که با جوملا ساخته شده است می تواند در هر چیزی که می خواهد تکامل یابد ، اما منحنی یادگیری برای کاربرانی که تجربه ای در توسعه وب ندارند بسیار سریعتر است.

با وجود مساوی بودن در مورد پتانسیل های مطلق ، عادلانه است که بگوییم WordPress به کاربران خود این امکان را می دهد تا محتوای خود را با سهولت نسبی مدیریت کنند. هر کسی می تواند این سکوی را نصب کند و نحوه ایجاد پست ، صفحه یا انواع پست های سفارشی را  در عرض چند دقیقه انتخاب کند ، در حالی که جوملا کمتر بخشنده است.

با توجه به همه این موارد ، ما باید دور نهایی WordPress مقابل جوملا را به سابق اعطا کنیم ، که مسابقه کلی را به وردپرس می بخشد

نتیجه

از بعضی جهت ها ، جوملا از وردپرس انعطاف پذیرتر است. این سیستم یک سیستم فوق العاده قابل تنظیم را ارائه می دهد که می تواند تقریباً به هر شکلی که می خواهید ، شکل ببخشد و این امکان را به شما می دهد تا بدون تکیه بر پسوندها ، بسیاری از تنظیمات کوچک را پیاده سازی کنید. با این حال ، بین وردپرس در مقابل جوملا فقط یک برنده وجود دارد و تاج باید به وردپرس برود.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *