بلاگ, طراحی سایت

فاوایکون چیست؟

فاو آیکون

بسیاری از مردم زمانی که وب سایت جدید خود را به دنیا معرفی می کنند، یک بخش بسیار کوچک به نام فاوآیکون که می تواند تفاوت بسیار بزرگی برای وب سایتشان ایجاد کند را از یاد می برند. اضافه کردن این بخش کوچک به وب سایت‌تان تاثیری ایجاد می کند که بسیار از اندازه‌ی اصلی آن بزرگتر است، پس به هیچ عنوان قدرت و اهمیت آنها را دست کم نگیرید. در این مقاله هر اطلاعاتی که باید درباره‌ی فاوآیکون ها بدانید را در اختیار شما قرار داده و نحوه‌ی ساخت آنها را به شما آموزش می دهیم .

 

  • فاوآیکون چیست

فاوآیکون یک آیکون کوچک با اندازه‌ی 16×16 پیکسل است که در مرورگر های وب برای نمایش وب سایت یا صفحه‌ی وب قرار داده می شود. این کلمه کوتاه شده‌ی عبارت “Favorite Icon” است. فاوآیکون ها بیشتر روی تب ها در بالای مرورگر وب نمایش داده می شوند، اما می توانید آنها در نوار بوک مارک ها، History مرورگر و جاهای دیگر هم ببینید. در بعضی موارد، مانند گوگل کروم حتی می توانید آنها را در صفحه‌ی خانه‌ی مرورگر خود ببینید. به عبارت دیگر، فاوآیکون نشانگر آیکون وب سایت شماست، یا نمادی تصویری که وظیفه‌ی معرفی وب سایت شما در فضای اینترنت را دارد.

 

فاوآیکون نشانگر آیکون وب سایت شماست، یا نمادی تصویری که وظیفه‌ی معرفی وب سایت شما در فضای اینترنت را دارد.

 

  • اهمیت فاوآیکون

فاوآیکون ها علی رغم اندازه‌ی کوچکشان اهمیت فوق العاده بالایی برای وب سایت ها دارند، آنها تجربه‌ی کاربران را بهتر می کنند، نقش برند سازی دارند و نشان حرفه ای بودن وب سایت شما هستند:

 

تجربه کاربران:  فاوآیکون به عنوان یک سرنخ تصویری به یادماندنی از وب سایت شما عمل می کند و باعث بهبود تجربه‌ی کاربران از استفاده از وب سایت شما می شود. فاوآیکون ها به کاربران کمک می کنند تا به سرعت تب مربوط به وب سایت شما در مرورگر خود را پیدا کنند و همین باعث می شود به آسانی بتوانند بارها به وب سایت شما باز گردند.

برندسازی : برای یک برند منسجم بسیار مهم است که حتی کوچکترین جزییات فراموش نشوند.فاوایکون به برندسازی و دیده شدن وب سایت شما کمک می کند و استایل و زبان شما را در خارج از وب سایت و درون مرورگر وب گسترش می دهد.

حرفه ای بودن : فاوآیکون نشان منطقی و حرفه ای بودن وب سایت شا است و باعث میشود وب سایت شما هدف دار و فکر شده به نظر برسد.

  • روش ساخت فاوآیکون

برای ساخت فاوآیکون برای خودتان احتمالا باید از یک طراح حرفه ای کمک بخواهید . خودتان با استفاده از برنامه طراحی مورد علاقتان یا ابزارهای انلاین زیادی که در دسترس هستند نیز می توانید یک فاوآیکون طراحی کنید.با جست و حو عبارت online favicon maker  می توانید سایت ها و ابزارهای زیادی را در این زمینه پیدا کنید.

 

  • طراحیfavicon چگونه انجام می شود؟

طراحی فاویکون کار پیچیده ای نیست. فاکتور های زیادی هم برای آن وجود ندارد. برای طراحی آن، کافیست یک عکس در ابعاد 16 در 16 پیکسل طراحی کنید و با پسوند ico ذخیره کنید. سپس در هاست خود آپلود کنید و طبق پاراگراف بعدی، بر روی وبسایت خود تنظیمش کنید.

  • آموزش قرار دادنfavicon بر روی سایت

اگر از سیستم های مدیریت مثل وردپرس استفاده می کنید، کار شما بسیار ساده تر خواهد شد. کافیست یک افزونه نصب کنید و از طریق آن افزونه، فاویکون خود را معرفی کنید. هم چنین بسیاری از قالب های از پیش آماده، در پنل خود گزینه ای برای این مورد در نظر گرفته اند. اگر از سیستم خاصی استفاده نمی کنید و مثلا سایت شما تحت html می باشد، کافیست خط زیر را در بین <head> و </head> قرار دهید ( به جای favicon.ico/ می بایست محل قرار گیری favicon خود را در هاست قرار دهید)

1 <link rel=”shortcut icon” href=”/favicon.ico” type=”image/x-icon” />

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *