سئو و بهینه سازی, بلاگ

سئو وب سایت به چه معناست ؟

سئو وبسایت چیست؟
سئدو سایت چیست ؟

منظور از سئو سایت چیست ؟

سئو چیست؟ ارائه تعریفی قابل درک در مورد سئو، کاری بسیار ساده است . اما تکنیک های اجرای سئو و ترتیب و اهمیت آنها کمی داستان را پیچیده می کند و حتی گاهی ممکن است شما را از مسیر اصلی دور کند . با ما همراه باشید تا این مفاهیم را با زبانی ساده با شما در میان بگذاریم .

پلکان سئو ، مفهومیست که ما در مورد آن بحث میکنیم .شاید به نظر شما گیج کننده باشد اما در پایان این مقاله خواهید فهمید که چدر ساده می توان از این پلکان بالا رفت

مشخص کردن هدف و جایگاهی که میخواهید از آن بالا بروید

ما زمانی از نردبان استفاده میکنیم که می خواهیم به نقطه ای بالاتر از نقطه فعلی خود برسیم .در سئو نیز شرایط به همین صورت است .باید قبل از هر حرکتی ، هدف خود را مشخص کنیم .تدوین استراتژی سئو مهم ترین گام برای شروع فعالیت های ما خواهد بود . پس دقت داشته باشید که هدف خود را به درستی مشخص کنید .

برای تدوین استراتژی، نیازمند آنالیز و تحقیق در حوزه کاری خود هستیم. پیش از هر چیز باید کلمات کلیدی هدف که با کسب و کار ما در ارتباط هستند را شناسایی کرده و با استفاده از ابزارهای گوناگون مانند Keyword Planner میزان جستجوی ماهانه آنها را تخمین بزنیم.

کلمات کلیدی هدف، همان دیوار شما هستند. ارتفاع این دیوار نقش بسیار مهمی در انتخاب نردبات شما دارد البته در نظر داشته باشد که هرچقد نردبان شما بلندتر باشد احتمال سقوط یا عدم تعادل نیز بیشتر خواهد بود.

بسیاری از شرکت ها هنگام انتخاب کلمات کلیدی به دنبال پرجستجوترین و پر رقابت ترین عبارات هستند و دیوارهای بلندی را برای کسب و کار خود انتخاب میکنند، همین اشتباه ساده در هدف گذاری موجب میشود که در میانه راه دلسرد شوند و یا هرگز موفقیتی کسب نکنند.

نردبان با ارتفاع هدف ، متناسب باشد

در گام دوم ، می بایست میزان رقابت و درجه سختی هر کلمه را تعیین کرده و متناسب با آن ، نوع صفحات هدف را مشخص کنیم .

به عنوان مثال اگر برای کلمه “خرید لپ تاپ” برنامه ریزی میکنیم نمیتوان انتظار داشت که با انتشار یک مقاله به جایگاه مناسبی برسیم. برای عبارتی با این سطح رقابت معمولا صفحه اصلی سایت یا صفحه دسته بندی که شامل تعداد زیادی محصول است هدف ما خواهد بود.

براساس ارتفاع دیوار و نوع فعالیتی که قرار است انجام دهیم نردبان مناسب را انتخاب خواهیم کرد. به عبارت دیگر با توجه به میزان پیچیدگی و رقابت در کلمات هدف است که استراتژی خود را تعیین میکنیم.

در این بخش 2 اشتباه بسیار رایج است :

اولین اشتباه این است که دیوار ما بیش از اندازه بلند است . یعنی ، حوزه فعالیت شما رقابت بالایی دارد و تنها استفاده از سئو برای رسیدن به آن کافی نیست . شرابط شما به تبلیغات ، برندینگ ، سرمایه گذری و … نیاز خواهید داشت . ما پیشنهاد می کنیم مسیر صعود خود را مرحله به مرحله طی کنید .

و دومین اشتباه رایج ، انتخاب نردبان نامتناسب با دیوار است .  اگر نردبان از دیوار کوتاه تر باشد شما به هدف خود نمیرسید و اگر بیش از اندازه بلند باشد شرایط سختی را برای رسیدن به بالای دیوار خواهید داشت.

در نظر داشته باشید که؛ تیم اجرایی، زمان و هزینه صرف شده و نوع محتوا باید متناسب با هدف شما برنامه ریزی شود.

در صعود عجله نکنید

فارغ از اینکه ارتفاع دیوار چقدر باشد و پایه های نردبان شما چقدر مستحکم شده باشند بالا رفتن سریع میتواند موجب سقوط شما شود. در این فرآیند باید آهسته و پیوسته حرکت کنید.

موفقیت در سئو نیازمند صبر و پشتکار بسیار است. صعودهای هیجانی و تغییر رتبه ناگهانی ممکن است در نگاه اول جذاب و خوشایند باشد ولی احتمال سقوط شما را به شدت افزایش خواهد داد.

در مسیر سئو معمولا با پیشنهادات و تکنیک هایی مواجه میشویم که وعده رشد سریع را به ما میدهند ولی اگر دقیق تر به آنها نگاه کنید متوجه خواهید شد که معمولا تکنیک های سئو کلاه سیاه یا روش هایی برای فریب موتور جستجو هستند.

از نردبان خود مراقبت کنید

سئو و رقابت دو مفهوم درهم تنیده و مرتبط هستند، کسب جایگاه بهتر در نتایج جستجو به این معنی خواهد بود که سایت ها یا صفحات دیگری جایگاه خود را دست داده اند. همین مساله موجب میشود تا برخی از سایت ها با استفاده از تکنیک هایی تلاش کنند تا شما را از نردبان موفقیت در سئو پایین بکشند.

تکنیک هایی که با هدف از دست رفتن جایگاه سایت رقیب اجرا میشوند را سئو منفی می نامیم. برای مقابله با سئو منفی راهی ندارید جز معتبر و قوی شدن. در مسیر صعود از نردبان باید همیشه مراقب افرادی که قصد پایین کشیدن شما را دارند، باشید.

و اما در پایان ….

سئو ارزان نیست، بلکه بصرفه است! اگر تصور میکنید موفقیت در سئو امری آسان است و با هزینه پایین میتوان به آن رسید سخت در اشتباه هستید، مهمترین دلیلی که موجب شده سئو در سالهای گذشته به یکی از مهمترین مجراهای بازاریابی اینترنتی تبدیل شود؛ ارزش بدست آمده در مقابل هزینه و زمانی است که برای آن صرف میکنید.

برای موفقیت در سئو صبور باشید و تا رسیدن به هدف خود دست از تلاش برندارید.

پایه های نردبان خود را استوار بنا کنید

اگر دیواری که انتخاب کرده اید خیلی بلند باشد هر چقدر که به پله های بالایی نزدیک میشوید حفظ تعادل سخت تر میشود. برای آنکه با اطمینان بیشتری تا انتهای مسیر بالا بروید باید پایه های نردبان خود را در جایی محکم و مناسب قراردهید.

به عبارت دیگر طراحی سایت شما هر چقدر همخوانی بهتری با استانداردهای سئو و تجربه کاربری داشته باشد شانس بالاتری برای کسب جایگاه و رسیدن به رتبه اول گوگل خواهید داشت.

نمایش صحیح در موبایل، سرعت بارگذاری صفحات، استفاده صحیح از تگ های Canonical و پیاده سازی ساختار استاندارد کدنویسی در طراحی را میتوان فاکتورهای مهمی برای موفقیت یک سایت در سئو دانست.

این مجموعه فاکتورهاکه با نام سئوتکنیکال شناخته میشوند نقش مهمی در اثربخشی استراتژی شما و درک گوگل از محتوای تولید شده خواهند داشت.

بسیاری از شرکت ها در ابتدای مسیر توجهی به این موضوع ندارند و زمانیکه به نیمه های راه صعود از نردبان خود میرسند متوجه عدم تعادل آن میشوند. در این نقطه باز طراحی سایت یا تغییر اساسی در ساختار آن میتواند موجب سقوط شما یا هزینه های جانبی بسیاری برای کسب و کار شما شود.

این مقاله جهت آموزش رایگان سئو و بهینه سازی سایت به شما عزیزان توسط تیم دیجی وب تهیه شده است.شرکت دیجی وب با چندین سال تجربه کاری در زمینه دیجیتال مارکتینگ ، بهینه سازی و سئو سایت های شاخص، کلیه خدمات تحلیل، سئو و بهینه سازی سایت شما را انجام میدهد.
جهت هماهنگی و سفارش کار با شماره 09120061373 تماس بگیرید.

سئو وب سایت در دیجی وب
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *