سئو و بهینه سازی

چگونه سایت خود را به صفحه اول گوگل بیاوریم (قسمت اول)

سئو وبسایت
چگونه سایت خود را به صفحه اول گوگل بیاوریم

رسیدن به صفحه اول گوگل

زمانیکه طراحان وب سایتها ، سایتی را طراحی میکنند ، هدف همگی آنها رونق کسب و کار خود ، معرفی وب سایت و محصول خود ، شناختن برند آنها توسط مشتریان و مخاطبین بیشتر و به دست آوردن مشتری های بیشتر برای کسب و کار خود می باشد.

زمانی وب سایت شما بیشترین بازخورد و بازدید را دارا می باشد که در صفحه اول سرچ گوگل باشید.ما راهکارهایی را در اختیار شما قرار می دهیم با رعایت کردن آنها می توانید وب سایت خود را در بین وب سایت های برتر صفحه اول گوگل ببینید .

الگوریتم های گوگل برای رسیدن به صفحه اول گوگل تقریبا 200 عامل را بررسی می کنند و پس از تجزیه و تحلیل آنها وب سایت شما را رتبه بندی می کنند .

در این مقاله به مهم ترین عواملی که شما می بایست برای رسیدن به صفحه اول گوگل رعایت شود و از یک تیم سئو کار توقع داشت که همگی آن ها را انجام دهند، ذکر کرده ایم

سرعت بارگزاری صفحات در گوگل کروم

کروم برای مدیریت بهتر مدت زمان بارگذاری سایت استفاده کند. استفاده ازCDN و سایر موارد غیر مرتبط با HTML می تواند سیگنال های ارتباطی را افزایش دهد

سرعت بارگزاری صفحات در گوگل کروم

seo عکس برای رسیدن به صفحه اول گوگل

تصاویری که بر روی صفحات سایت قرار می گیرد از طریقنام فایل، متن Alt، عنوان، توضیحات و سایر مواردسیگنال های مرتبط مهمی را به موتورهای جستجو ارسال می کنند.

به روزرسانی وب سایت

به روزرسانی های جدید الگوریتم گوگل، اهمیت زیادی به محتوای تازه به روز شده می دهند. به خصوص محتواهایی که در جستجوها به زمان حساس هستند (محتوایی که در یک برهه زمانی خاص بیشتر مورد جستجو قرار می گیرند. این نوع محتواها باید به روزرسانی سریعی داشته باشند). گوگل اهمیت زیادی برای این عامل قائل است و تاریخ آخرین به روزرسانی را برای برخی صفحات نشان می دهد

اهمیت ویرایش ها و تغییرات نیز به عنوان فاکتور جدید بودن مطلب شناسایی می شوند. افزودن یا حذف کامل بخشی از محتوا، نسبت به تغییر یک یا چند کلمه به روزرسانی چشمگیرتری محسوب می شود.

صفحات سایت هر چند وقت یکبار به روزرسانی شده است؟ روزانه، هفتگی یا هر 5 سال یکبار؟ به روزرسانی مکرر صفحات سایت نیز نقش مهمی در رتبه بندی وب سایت دارد.

تاثیر کلمات کلیدی در رسیدن به صفحه اول گوگل

به کار برد کلمات کلیدی مرتبط در 100 کلمه اول موجود در صفحه می تواند نشانه مرتبط بودن سایت یا کلمه کلیدی انتخابی می باشد. برجستگی کلمه کلیدی در واقع به قرارگیری کلمه کلید درون تگ عنوان، تگ H1، H2 و متا دسکریپشن بستگی دارد.

کلمات کلیدی در تگ h2 و  h3

به کار بردن کلمات کلیدی در این تگ ها می تواند نشانه کوچک و ضعیفی از مرتبط بودن سایت با کلمه کلیدی انتخابی باشد باشد

ترتیب قرارگیری کلمات کلیدی

ترتیب قرار گیری کلمات کلیدی در محتوای یک صفحه می تواند بر روی رتبه بندی بهتر سایت تاثیر بگذارد. به عنوان مثال جستجویی با عنوان روش های اصلاح موی گربه را در نظر بگیرید. صفحاتی که با عبارت روش های اصلاح موی بهینه سازی شده اند رنک بهتری نسبت به سایت هایی خواهند داشت که با عبارت کلیدی چگونه موی گربۀ خود را اصلاح کنیمبهینه سازی شده اند. به همین خاطر نیزKeyword  Rresearch (تحقیق در مورد کلمات کلیدی) بسیار مهم است.

ما تا اینجا راجع به دامنه ، کلمات کلیدی در عنوان ، محتوا و صفحه موضوعاتی را با شما در میان گذاشتیم . موضوعات دیگری مانند لینک های خروجی و تعداد صفحات و … نیز از عواملی هستند که در رتبه بندی وب سایت شما اهمیت دارند که در مقالات دیگر وب سایت دیجیتال وب برای شما به اشتراک خواهیم گذاشت .

محتوای تکراری

محتوای سایت تنها شامل پست ها یا صفحات دارای مطلب شما نمی شوند. اطلاعات موجود در صفحه محصولات شما نیز جز محتوای سایت هستند. کپی کنندگان ممکن است، پست های شما را در هنگام انتشار سرقت کرده و در سایت خود منتشر کنند. همچنین بسیاری از فروشگاه های اینترنتی از اطلاعات داده شده از طرف تولید کننده آن در توضیحات محصولات استفاده کنند. این توضیحات احتمالا توسط سایت های دیگری نیز به کار برده شده است. هر دوی این حالات جز محتوای تکراری محسوب می شوند.

دامنه و عوامل مهم در رتبه بندی گوگل

  • طول عمر دامنه
  • کلمات کلیدی که در ادامه دامنه ظاهر می شوند
  • کلمات کلیدی به عنوان اولین کلمه در دامنه
  • مدت زمان ثبت دامنه
  • تاریخچه دامنه

دامنه دقیقا همتا EMD  : این واژه مخفف Exact Match Domain (دامنه دقیقا همتا) است. به این معنی که دامنۀ یک سایت دقیقاً همان کلمۀ کلیدی مورد هدف باشد، مثلاً Seo.com. این گونه دامنه ها نیز به گونه ای متفاوت عمل می کنند. اگر سایت با کیفیت باشد این گزینه می تواند مفید باشد. اما اگر در سایت های کم کیفیت رخ دهد می تواند نسبت به به روزرسانی EMD آسیب پذیر باشد. مت کاتز در سال 2012 در این باره گفت:

تغییرات جزئی تدارک دیده شده در الگوریتم گوگل از میزان نمایش دامنه های دقیقاً همتای بی کیفیت در نتایج جستجوی گوگل خواهد کاست.

دامنه سطح بالای کد کشوری : داشتن دامنۀ سطح بالای کشوری (همچون .ir) رتبه سایت برای آن کشور خاص را بهبود می بخشد اما توانایی سایت برای رتبه بندی جهانی را محدود می سازد.

قبل از شروع محتوا نویسی ، تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهید .تحقیق کنید که در موضوعی که می خواهید محتوانویسی کنید چه کلمات کلیدی استفاده شده و چه کلماتی حجم بیشتری را در جستجوها به خود اختصاص می دهند .

رسیدن به صفحه اول گوگل بافاکتور های مرتبط با صفحه بندی

کلمات کلیدی در تگ عنوان : تگ عنوانی که با کلمات کلیدی آغاز می شود بهتر از تگ عنوان هاییست که کلمات کلیدی را در انتهای خود قرار داده اند .

کلمه کلیدی در تگ توضیحات : این هم نشانه ای دیگر برای مرتبط بودن وب سایت است. این گزینه در حال حاضر این نکته اهمیت چندانی ندارد، اما در هر صورت باعث ایجاد تفاوت می شود.

کلمه کلیدی در تگ H1  : تگ های H1 دومین تگ عنوانی هستند که نشانه های مرتبط بودن فعالیت و موضوع یک سایت را برای گوگل ارسال می کنند

سرعت بارگزاری صفحات از طریق html برای رسیدن به صفحه اول گوگل

هر دو موتور جستجوی گوگل و بینگ از سرعت بارگذاری صفحات سایت به عنوان عامل مهمی در رتبه بندی استفاده می کنند. عنکبوت های موتور جستجو می توانند با دقت زیادی سرعت بارگذاری صفحات سایت شما را بر اساس کدهای موجود در آن و حجم فایل‌ها تخمین بزنند

تاثیر محتوا بر روی سئو وب سایت

هر چه طول و تعداد کلمات مقاله شما بیشتر باشد ، ارزش گزاری بالاتری بر روی آن انجام می شود و به نسبت به مقالات کوتاه ارجحیت دارد .

چگالی کلمات کلیدی ، تعداد دفعاتی که یک کلمه ی کلیدی به نسبت کل کلمات متن ، استفاده شده است . چگالی کلمات کلیدی ، موضوعی است که الگوریتم های گوگل یرای تعیین موضوع سایت از آن استفاده می کنند . به یاد داشته باشید تعداد زیاد  تکرار کلمات کلیدی نیز می تواند به سایت شما ضرر بزند .

همانند محتوای صفحه، کلمات کلیدی LSI در تگ عنوان یا تگ توضیحات می تواند به گوگل کمک کند تفاوت بین کلمات مترادف را تشخیص دهد. این گزینه نیز نشان دهنده مرتبط بودن است.

تاثیر محتوا بر روی سئو وب سایت

نکته پایانی

رعایت نکات فوق در تولید محتوا و بحث سئو، باعث می شود که گوگل به شما امتیاز دهد .در نظر داشته باشید که الگوریتم و استانداردهای گوگل به روز می شوند . پس اگر در حوزه محتوانویسی و سئو فعال هستید ، حتما اطلاعا خود را به روز نگهدارید تا وب سایت موفقی را بتوانید مدیریت کنید .

این مقاله جهت آموزش رایگان سئو و بهینه سازی سایت به شما عزیزان توسط تیم دیجی وب تهیه شده است.شرکت دیجی وب با چندین سال تجربه کاری در زمینه دیجیتال مارکتینگ ، بهینه سازی و سئو سایت های شاخص، کلیه خدمات تحلیل، سئو و بهینه سازی سایت شما را انجام میدهد.
جهت هماهنگی و سفارش کار با شماره 09120061373 تماس بگیرید.

سئو وب سایت در دیجی وب
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *