اصول تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟ امروزه تاکید بیشتر سئو بر تولید محتوای با کیفیت می باشد . محتوای با کیفیت باعث رشد چشمگیر بازدید از وب سایت شما می شود .یکی از مشکلات اصلی بلاگ نویسان ، ایجاد محتوای مناسب با کسب و کار و یافتن منبع معتبر می باشد .

در این مقاله همراه ما باشید تا گام به گام روش های تولید محتوای با کیفیت را با شما در میان بگذاریم .

کلمات کلیدی در تولید محتوا(keywords)

برای موضوعات محتوای خود کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید و آنها را لیست بندی کنید . یکی از دلایل فنی که که شما تولید محتوا میکنید ، به کاربردن کلمات کلیدی در مقالات می باشد که بازدید وب سایت شما افزایش داشته باشد .برای این کار می توانید از ابزارهای سئو برای تولید محتوا استفاده کنید و کلمات و عبارات پرکاربرد در جستجوی کاربران را پیدا کنید .

برای یافتن کلمات کلیدی از ابزارهای تولید کننده کلمات کلیدی می توانید استفاده کنید .به غیر از گوگل ، ابزارهای دیگری هم هستند که کارشناسان تولید محتوا از آن ها استفاده می کنند . یکی از از ابزارهای یافتن کاملت کلیدی ، ubersuggest  می باشد .

نیاز سنجی کاربر در تولید محتوا

در نظر داشته باشید که شما برای این تولید محتوا می کنید که آمار بازدید وب سایت خود را افزایش دهید و مخاطبان بیشتری را جذب کنید . پس نیازمند این موضوع می باشید که با نیازهای مخاطب و کاربر خود آشنایی کامل داشته باشید و بر اساس نیاز کاربران خود تولید محتوا انجام دهید . به یاد داشته باشید که اگر شما بتوانید با محتوای خود نیاز کاربر وب سایت خود را پوشش دهید ، می توانید به یک منبع معتبر تبدیل شوید .

موضوع اصلی در تولید محتوا را به حاشیه نبرید

سعی کنید مطالب مقاله وب سایت شما تیتروار و بدون بیان جزییات نباشد .اگر شما به یک مساله تخصصی پرداختید ، سعی کنید مقاله ای جامع و کامل که پاسخگوی تمام سوالات مخاطب شما باشد را تولید کنید .این جزیی نگری شما می تواند وجه تمایز شما با رقبای شما باشد

از تکنیک های خوانده شدن در تولید محتوا استفاده کنید

در یک کلام مخالف بقیه بنویسید . راجع به هر مبحثی که می خواهید مقاله نویسی کنید سعی  کنید از جنبه ای متفاوت با دیگران آن را بررسی کنید و نگاهی متفاوت داشته باشید .

مقالات آموزشی، روشی برای جذب مخاطب در تولید محتوا

همیشه مردم دنبال جواب سوال “چگونه ” هستند پس باید در تولید محتوای خود بتوانید به اینگونه سوالات پاسخ دهید. خیلی از کاربران هستند که دارای ایده های آموزشی می باشند، شما می توانید با کمک آنها یک مقاله آموزشی تولید کنید و همچنین به آنها کمک کرده اید که مطلب و محتوای آنها در اینترنت نشان داده شود. یک مزیت این روش این است که نویسندگان محتوای شرکت شما، در رزومه کاری خود اسم شرکت و وبسایت شما آورده که کمک به برند سازی شما نیز میکند.

شناختن الگوریتم سئو در تولید محتوا

بعد از پایان تولید محتواست که کار شما اغاز می شود .حتما محتوای خود را بر اساس سئو بنویسید . یعنی تمامی تکنیک ها مانند به کاربردن کلمات کلیدی، عنوان ها و چگالی را براساس آخرین الگوریتم سئو رعایت کنید و یا به عبارت دیگر ، سئو مکانیکی .

متا تگ های عنوان را جدی بگیرید!

اولین قسمتی که توسط گوگل خوانده می شود ، متا تگ عنوان مقاله شما می باشد . پس حتما عنوان مقاله با محتوای متن شما همخوانی داشته باشد .

استفاده صحیح از کلمات کلیدی در تولید محتوا

مهم ترین موردی که می توانید نقطه اوج محتوای شما و رتبه وب سایت شما و یا نقطه سقوط آن باشد ، کلمات کلیدی می باشد . بر اساس چگالی کلمات کلیدی ، متوسط استفاده هر کلمه 2 تا 3 درصد کل کلمات در یک مقاله می باشد .

کلاه سیاه نباشید!

گوگل اصلا تکنیک های کلاه سیاهی را دوست ندارد و سریعا متوجه شده و هر وبسایتی را که از این تکنیک ها استفاده کرده باشد مورد جریمه گوگل قرار می گیرد.

ایده و تولید محتوا

اولین گام برای تولید محتوا ، ایده داشتن و ایده پردازیست . شما در ابتدا باید موضوع وب سایت ، کسب و کار خود را بشناسید و بر اساس آن ایده پردازی و نوآوری داشته باشید . سعی کنید موضوعات مرتبط با وب سایت و کسب و کار خود را دسته بندی کنید و از بین آن ها بهترین موضوع را انتخاب کنید .

عنوان نویسی در تولید محتوا

عنوان محتوای خود را دست کم نگیرید!!! در عنوان خود کلی نویسی نکنید.در عنوان با خلاقیت خود ترکیبی از کلمات کلیدی و عبارات مهم را هوشمندانه به کار ببرید تا تاثیر آن را خیلی سریع متوجه شوید .

محتوای رقبای خود را زیر ذره بین داشته باشید

قبل از نوشتن مقاله و محتوای وب سایت خود ، مقالات وب سایت های رقیب خود را مطالعه کنید و بررسی کنید که چه نواقصی را دارا می باشد که شما در محتوای خود به رفع این نواقص بپردازید .

چند مقاله ای ها در تولید محتوا

گاهی به موضوعاتی بر می خورید که  چند مقاله را می توان راجع با آن موضوع از زوایای متفاوت نوشت . این چند مقاله را با تیترها و عناوین مناسب و خلاقیت خود تقسیم بندی کنید.

لیست مقالات خود را در تولید محتوا داشته باش

یک لیست کامل از تمامی مقالات تولیدی وب سایت خود تهیه کنید که بعدها به راحتی بتوانید نسبت به موضوع اصلی وب سایت خود ، به بقیه بخش ها بک لینک دهید .

به روز کردن مقالات در تولید محتوا

همیشه راه های جدید تولید محتوا ایجاد می شود. شما باید به عنوان یک بازاریاب محتوا، اطلاعات خود را در این زمینه به روز کنید. بهترین نقطه شروع هم مقالات قدیمی و بازنشر مجدد آنها است البته به طوری که لینک آدرس عوض نشود یا موضوع اصلی مقاله تغییر نکند. امروزه تولید اینفوگرافیک یا عکس بیشترین تاثیر را برمخاطب دارد، همچنین نوع فونت هایی هم که استفاده می شود بر میزان خوانایی تاثیر بسزایی دارد پس باید دراین خصوص اطلاعات خود را بروز کنید و از تکنیک های فرمتی جدید استفاده کنید.

نکات نگارشی در تولید محتوا

یکی از نکات پایه و اولیه ای که باید قبل از انتشار مطلب به آن توجه ویژه نمود، نکات نگارشی است. به کار بردن صحیح این نکات مانند ویرگول، کاما و نقطه  وغیره از اهمیت ویژه ای در تولید محتوا برخوردار است. به کار بردن اشتباهی هرکدام از این قواعد، باعث کج فهمی مطلب توسط خواننده می شود و تمامی زحمات شما را هدر می دهد.

مقالات طولانی در تولید محتوا

اندازه یک محتوای استاندارد برای وب سایت بین 1000 تا 3000 کلمه می باشد .به یاد داشته باشید حداقل تعداد کلمه 500 کلمه می باشد و برای مقالات زیر 500 کلمه ممکن است از طرف گوگل جریمه شوید و اصلا بلاگ در نظر گرفته نشود . اگر مقاله ای بیشتر از 4000 کلمه داشته باشید ، بهتر است آن را در دو مقاله تقسیم کنید .

متا تگ توضیحات

این متاتگ هم مانند عنوان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به بهینه سازی رتبه وبسایت شما کمک بسیاری می کند. وقتی که وبسایت شما توسط موتور جستجو در صفحه نشان داده می شود، توضیحات شما، زیر عنوان سایت شما نشان داده می شود. گوگل یکی از متاتگهایی را مورد بررسی قرار می دهد، همین متا تگ توضیحات می باشد. در مقاله های کمتر از 500 کلمه نوشتن این متاتگ الزامی است اما در اکثر مقالات اگر هم ننوشتید، خود گوگل متوجه می شود و به نوعی تولید می کند.

بخش بندی مقالات

یکی از استراتژی های تولید محتوا این است که هر محتوا و مقاله ای که ایجاد می شود، در یک بخش قرار گیرد چون هم کاربر میتواند با توجه به علاقه خود وارد بخش مربوطه شود و هم لینک دهی داخلی آن آسان تر است.

زیبایی محتوا

محتوای شما ترکیبی از عکس ، ویدیو و متن باشد .همچنین پاراگراف بندی شما نباید پشت سر هم و خسته کننده باشد . از زیر عنوان ها و توضیحات زیر عکس استفاده کنید تا به بهتر خوانده شدن متن شما و جذابیت وب سایت شما کمک کند .همچنین دقت داشته باشید که محتوای شما در گوشی های موبایل و تبلت ها به خوبی و درستی خوانده شود .

تیم دیجی وب با سال ها تجربه و بهره مندی از متخصصین مجرب خود، آماده ارائه کلیه خدمات در زمینه دیجیتال مارکتینگ، برندینگ، تولید محتوا، طراحی سایت و…. برای شما می باشد.

By the time I reach the top of the stairs, I ring the bell https://en.paperblog.com/looking-for-so-simple-but-efficient-essay-tips-check-these-10-out-2103955/ of success.

برچسب ها