دیجیتال مارکتینگ, طراحی سایت

برندسازی در طراحی سایت

برند سازی در طراحی سایت
برند سازی در طراحی سایت

برند سازی در طراحی سایت

قبل از هر نکته ای در ابتدا می بایست با مفهوم برند ، برندینگ و برندسازی آشنا باشیم .برند در اصل یک نماد است که مفهوم جامعی از تمام مجموعه شما را نشان می دهد .خلاصه ی تمام توانایی های شما ، ویژگی های ساختاری و عملکرد شما در برند شما می باست نمایان شود .

برندها به شما کمک می کنند تا مشتریان راجذب کنید و مشتریان ثابت داشته باشید .

در این مقاله ، همراه باشید تا اصولی را به شما معرفی کنیم تا از طریق وب سایت خود بتوانید برندسازی کنید .برندی که مخاطب با دیدن وب سایت شما ، توانایی و ویژگی کسب و کار شما را بشناسد .

در حال حاضر با گسترش و وسعتی که فضای اینترنت در میان مردم رواج پیدا کرده است ، برندسازی با طراحی سایت می تواند روش مناسبی برای تبلیغات باشد . وب سایت شما باید بیانگر تصویر و احساسات شرکت شما باشد . اگر تصور میکنید داشتن یک وب سایت خیره کننده برای موفقیت شما کافی است باید بگویم که اشتباه میکنید و برای موفقیت باید کارهای دیگری نیز انجام دهید.طراحی وب سایتباید نشانگر هویت برند شما باشد و مهمترین مکان برای نمایش آن است از آنجا که مشتریان بالقوه شما برای یافتن شما به آن مراجعه می‌کنند؛ به این دلیل که می‌خواهند بیشتر در مورد کاری که انجام می‌دهید، محصولات و خدمات ارائه شده و شیوه‌های شما در تجارت بدانند زمانی که وبسایتی را ایجاد می‌کنید، باید مطمئن شوید که رنگ‌ها، متن‌ها، تصاویر، هدایت بری (navigation) و هر چیز دیگر به منظور نمایش بهینه از برند شما طراحی شده است. اندیشیدن در مورد هویت برند به عنوان مجموعه‌ای از ارزش‌ها و ایده‌هایی است که می‌خواهید افراد با شرکت شما ارتباط برقرار کنند. طراحی می‌تواند کمک کند که بتوانید این ایده‌ها را برای عموم به نمایش بگذارید. برای مثال گوگل از یک طرح مینیمالیستی استفاده می‌کند که به سادگی و به شکل تصویری از برند خود پشتیبانی می‌کند.

محتوای وب سایت در برند سازی

محتوای وب سایت شما ، راه اتباطی شما با مخاطب می باشد . محتوای با کیفیت تولید کنید.محتوای با کیفیت باعث می شود که مخاطب و مشتری ثابت جذب کنید . بنابراین وبسایت خود را با تصاویر خیره کننده، اطلاعات ارزشمند و جذاب، و هر مورد ابتکاری و معتبر متناسب با بازار خود بروزرسانی کنید.

طراحی و طرح بندی (layout) کلی در برند سازی

طراحی کلی و طرح‌بندی به چگونگی ارتباط برقرار کردن کاربران با وبسایت کمک می‌کند. در واقع طرح‌بندی، پایه هر طراحی سایت است. یک طرح‌بندی خوب، کاربر وبسایت را در طول طراحی سایت هدایت می‌کند و به او می‌گوید کدام قسمت‌های سایت دارای اهمیت بیشتری است. بنابراین طرح‌بندی خلاقانه و عمده در دراز مدت می‌تواند باعث بهبود تجربه کاربری از طراحی سایت شود.

Call to action در برندسازی

این واژه مشتریان را هدایت می‌کند تا چگونه با وبسایت شما ارتباط برقرار کنند و اقدامات مورد نظر شما را تکمیل کنند. شما باید پیام‌های متنی بزرگ و واضح برای مثال «مشاهده کاتالوگ ما»، «دانلود کن» یا «وارد شو تا برنده شوی» را ایجاد کنید. هنگامی که کاربران درک کردند که چگوه باید با سایت شما تعامل کنند، آنها تجربه تمام و کمالی از برند شما را بدست خواهند آورد. بنابراین در هنگام ایجاد وبسایت، در مورد call to action به عنوان یک عنصر ضروری در تجربه کاربر فکر کنید. برای اینکه توجه افراد را به سمت call to action ببرید، یک فضای خالی را در اطراف بگذارید و آن را با متن‌های دیگر شلوغ نکنید تا با رنگ‌هایی بر روی call to action تآکید کنید و بدین صورت بازدیدکنندگان آن را از دست ندهند.

ماندگاری در برندسازی

برای ساخت یک برند موفق می بایست آنرا به یادماندنی کرد. چه چیزهایی باعث می شود تا مردم شما را به خاطر بسپارند؟ آن ها را تکرار کنید.
به یادماندنی شدن از طریق طراحی وب سایت باعث می شود تا برندینگ بهتر عمل کرده و مخاطبان مشترک سایت شما شوند و دائم به آن سر بزنند. رنگ ها، تصاویر و تایپوگرافی را در وبسایت ثابت نگه دارید و آن ها را تکرار کنید تا به یک یونیفرم برسید.
اسکایپ عناصر برندینگ بسیاری را به طور ثابت یکسان کرده است، از جمله تمام رسانه ی بازاری که شامل پالت رنگی غالباً آبی، ابرهای دو بعدی سفید با تصویرسازی و… می شود.

برندها ، مجموعه ای از انتظارات مخاطب شما را می بایست پاسخ دهند .مردم می دانند که از یک برند چه توقعی می توان داشت . برندسازی یک فرآیند پیچیده می باشد که از طریق تمام رسانه ها، طراحی بسته بندی، تبلیغات تلویزیونی و آگهی های مجلات عمل می کند. و البته که طراحی سایت نقش کلیدی ای در برندسازی دارد.
مهم نیست که شما برای یک برند چندمیلیون دلاری طراحی سایت می کنید یا یک وبلاگ شخصی؛ در هر صورت برندسازی مهم است. در مورد وبلاگ شخصی، برندسازی کمک می کند تا منحصربفرد شوید و سایتتان به یادماندنی شود.

شرکت دیجی وب با سال ها تجربه در زمینه دیجیتال مارکتینگ، امور برند سازی، طراحی سایت و همه امور دیجیتال شما را به صورت حرفه ای انجام می دهد و شما می توانید شاهد افزایش چشمگیر بازدهی کسب و کار خود باشید.

بنابراین وبسایت شما مهم ترین مؤلفه حضور آنلاین شماست، از این رو وبسایت باید با هویت نام تجاری شما هماهنگ باشد. با ما همراه باشید تا در ادامه چند نکته مفید برای ایجاد وب سایتی که منحصر به فرد کسب و کار شما باشد و نشان دهنده برند شما باشد را معرفی کنیم.

رنگ و فونت وب سایت شما در برندسازی

در اولین ورود کاربر به وب سایت شما ، رنگ و طرح و فونت وب سایت شماست که نظر کاربر را جلب می کند . پس کاملا دقت کنید که از چه طرح و رنگ و فونتی برای وب سایت خودتتون استفاده می کنید .طرح و رنگ و فونت شما می بایست هماهنگ با خدماتی باشد که برند شما ارائه می کند . بطور مثال ، برای مثال رنگ قرمز می تواند موجب افزایش فشار خون، نبض و تنفس شود. این رنگ نماد هیجان، انرژی و قدرت است. برای همین از این رنگ بیشتر در برندهایی که در زمینه ی سرگرمی فعال هستند استفاده می شود.رنگ های دیگر، تداعی ها و تاثیرات مختلفی دارند. سبز نماد طبیعت، محیط زیست، سودآوری، پول و سلامت می باشد. سبز یک رنگ آرامش بخش است، و به همین خاطر معمولا دیوار بیمارستان ها را سبز روشن انتخاب می کنند.هنگامی که یک رنگ برای برند خود انتخاب می کنید، در مورد تاثیرات و ارتباطات آن تحقیق کنید تا با هدف و مفهوم برند شما هماهنگ باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که رنگ های در هر فرهنگی مفاهیم متفاوتی دارند، بنابراین بسیار مهم است که دقت کنید چه بازار هدفی دارید.

طراحی لوگو در برندسازی

هنگامی که برندهایی مانند کوکا کولا، مرسدس، مک دونالد و … را می‌شونید می‌توانید به طور اتوماتیک تصویر لوگوهای آنان را در ذهن خود بکشید. اکثر برندهای مهم، اسامی کوتاه و مختصری دارند که با خلاقیت و ابتکار طراحان به گونه‌ای منحصر به فرد خلق شده اند. برخی از این برندها، ترکیب اختصاری از حروف اول نام کامل شرکت یا مالکان و مؤسسان اولیه آن هستند.

لازم به ذکر است که لوگو، برند شما و هویت تجاری شما نمی‌باشد، طراحی لوگو (مشخص کننده تجارت در ساده ترین شکل با استفاده از نماد یا آیکون)، طراحی برند یا برندسازی (درک احساسی از تصویر یک شرکت به صورت کلی) و طراحی هویت تجاری (قسمت های بصری که بخشی از برند کلی را شکل می دهد) همگی دارای نقش‌های متفاوتی می‌باشند که در کنار هم تصویری از تجارت و محصولات را ارئه می‌دهد. از این رو لوگوی قوی بخش مهمی از استراتژی برندسازی شماست. لازم است که لوگو مترادف بصری نام شرکت شما باشد، بنابراین مطمئن شوید که برای آن یک مکان برجسته در وبسایت خود قرار داده‌اید و لوگو در همه صفحات نمایش داده شود.

منحصر به فرد بودن در برند سازی

اگر طراحی سایت شما شبیه به رقیبانتان باشد، آیا به یاد ماندنی می شود؟ مشتریان بالقوه چگونه میان سایت شما و سایت رقیبان تفاوت قائل شوند؟ اگر بتوانید تصویری منحصر به فرد از برند و سایت خود به وجود بیاورید، نه تنها به یاد ماندنی تر می شوید، بلکه می توانید از رقیبان خود پیشی بگیرید، و این بدان معناست که شانس بهتری برای این دارید که بازدیدکنندگان باز هم به سایت شما سر بزنند.

وبسایت Carbonica از بافت کاغذهای بازیافتی، حروف طراحی شده با دست و تصویرسازی های تخت استفاده کرده است. این الگوها و سبک ها به سایت کاربانیکا کمک می کند تا در خاطرها بماند

شرکت دیجی وب با سال ها تجربه در زمینه دیجیتال مارکتینگ، امور برند سازی، طراحی سایت و همه امور دیجیتال شما را به صورت حرفه ای انجام می دهد و شما می توانید شاهد افزایش چشمگیر بازدهی کسب و کار خود باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *