دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی
تاثیر طراحی سایت در بازاریابی

طراحی سایت و تاثیری که در بازاریابی دارد

طراحی سایت خوب و حرفه ای می تواند تاثیر به سزایی بر روی کسب و کار شما و معرفی برند شما باشد . علاوه بر زیبایی و کیفیت مناسب وب سایت شما باید سرعت بالایی داشته باشد.دقت داشته باشید در جامعه امروزه که بازاریابی دیجیتالی یکی از کارآمدترین روش های بازاریابی و معرفی محصول شما می باشد ، وب سایت شما نشان دهنده شخصیت کاری کسب و کار شما می باشد .

تمامی ما، به عنوان طراح، از اهمیت وب سایت هایی که به لحاظ دیداری دارای ظاهر و طراحی دلنشینی هستند آگاهی داریم. اما این موضوع بسیار جدی تر و مهم تر از آن است. طراحی خوب و مناسب تاثیر بسیار بیشتری دارد نسبت به اینکه سایت فقط در ظاهر خوب به نظر آید و نیز نوعی ابزار برند سازی و بازاریابی به شمار می آید که واقعا می تواند نتیجه بخش باشد.رنگ و تصاویر دلنشین میتواند تاثیر به سزایی در این زمینه داشته باشد.بهتر است سایت شما به گونه ای طراحی شده باشد که مخاطب دسترسی راحت تری نسبت به موارد مورد جست و جوی خود داشته بشد.

نگاه بازاریابی به طراحی وب سایت

نگاه اول : در نگاه اول رنگ و کیفیت تصاویر می تواند نظر بازدیدکننده وب سایت شما را جلب کند و اقدام به ارسال پیام به مخاطب شما کند . دقت داشته باشید در اصول بازاریابی برخورد اول و نگاه اول و کلام آغازین شما بسیار مهم است . در بازاریابی دیجیتالی نیز به این صورت است . اگر صفحه ی اینستاگرامی دارید ، کانال تلگرامی و یا وب سایت برای معرفی کسب و کار خود ؛ هیچ فرقی با هم ندارند . باید در نگاه اول جذاب باشند و بتوانند با مخاطب شما ارتباط برقرار کنند .

سایت شما مستلزم طراحی سایت خوب است به طوری که کاربران تمایل بازدید مجدد آن را در آینده را داشته باشند. این موضوع نیازمند یک طراحی منطبق بر محتوا و اطلاعات است که مشاهده و تجزیه آن آسان است.

جزئیات وب سایت

دقت داشته باشید بسیاری از مخاطبین وب سایت شما می توانند از وارد صفحه ای غیر از صفحه اصلی وب سایت شما شوند .

دقت داشته باشید سایر صفحه های وب سایت شما نیز می بایست آراستگی و جذابیت صفحه اصلی سایت شما را داشته باشند . دسترسی مناسب به تمام صفحات وب سایت شما ، سرعت دسترسی بالا ، دقت به طراحی تمام ؛ باید با دقت طراحی شوند .

لوگو و برند

یک طرح زیبا ، یک لوگوی خاص می تواند همیشه در ذهن مشتری شما باقی بماند . بطور مثال مک دونالد و پپسی را می توان در این زمینه مثال زد . در هر کجا شما لوگویی با قوس طلایی را ببینید به یاد مک دونالد خواهید افتاد .

دارای یک سبک مجزا، پالت رنگ، نوع پالت، صدا و پیام ثابت باشید. لوگو و یا نام تجاری همیشه باید واضح و یکپارچه طراحی شود.حضور عالی چشم انداز بی معنی است اگر کاربران ندانند از چه کسی ساخته شده و یا نشان دهنده چیست.

سبک

زمانی که بحث از سبک و تصمیم گیری می شود یک هدف باید ثابت باشد. شما چه کسی هستید؟ میخواهید چه کاره شوید؟ چرا کاربران خواهان برقراری ارتباط هستند؟ اگر شما به فکر این پرسش ها در فرایند طراحی فکر می کنید، به احتمال زیاد انتخاب های بهتری در مورد این پروژه به طور کلی خواهید داشت.

به این سوالات با طراحی پاسخ دهید. و یک نگاه و حضوری یکپارچه در سراسر وب ایجاد کنید. از تصاویری مشابه در وب سایت خود، برنامه های موبایل، رسانه های اجتماعی، مواد چاپی و هر گونه بازاریابی محصولات دیگری که ایجاد می کنید، استفاده کنید. (این به احتمال زیاد برای ایجاد یک خلاصه راهنمای سبک تمام این قوانین به نفع شما خواهد بود.(

تشویق به اشتراک گذاری

فرصت های زیادی برای کاربران به اشتراک بگذارید. و آنها را نیز به این رفتار تشویق کنید. این شکل از بازاریابی اجتماعی می تواند برخی وظایف شما را کم کند و به نام تجاری شما کمک کند یک حس اجتماعی بوجود آورد زیرا کاربران جدید به وب سایت یا کسب و کار شما توسط شخص دیگری که می شناسند معرفی شده اند.

طراحی اجتماعی دکمه هایی را به اشتراک می گذارد که استفاده و یافتن آنها آسان است. پیام ها، متن و تصاویر را برای مدیریت پیام های خروجی بارگذاری اولیه کنید. (درصد زیادی از کاربران متن مورد استفاده شما را در صورت وجود به اشتراک می گذارند.)

نتیجه گیری

به خاطر داشته باشید هر کاری که انجام می دهید، یا هر سخنی که بیان می کنید و یا طرحی که پیاده سازی می نمایید، بخشی از داستان برند یا شرکت شما به حساب می آید. طراحی دارای ظاهر خوب و مناسب، درخور یک شرکت خوب می باشد و باعث وفاداری مشتریان نسبت به شما می شود.

نگاهی به دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی اینترنتی یکی از شاخه های جدید بازاریابی می باشد که می تواند محصولات شما ، توانایی های شما و برند شما را بصورت مستقیم به مشتریان شما معرفی می کند .

از آنجایی که ابزارهای متنوع و فن آوری های متعددی در بازاریابی اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد، بهره مندی از خدمات تخصصی و مشاوره ای برای کسب نتایج مورد نظر شرکت ها نقش عمده ای در جهت حصول اهداف سازمانی، کاهش هزینه های تبلیغاتی و مخصوصا افزایش فروش محصولات شرکت را دارا ست.

نحوه کارکرد فن آوری ها و بازدهی هر یک از روش های بازاریابی اینترنتی میبایست با اهداف شرکت ها منطبق گردد تا بهترین و موثرترین راهکارهای عملی انتخاب گشته و در یک مجموعه هماهنگ به شرکت ها ارائه گردد.

از آنجایی که وب سایت هر شرکت نقش اساسی و زیر بنایی در معرفی، اطلاع رسانی و جذب مشتریان داراست و تمامی فعالیت های تبلیغاتی شرکت (چه اینترنتی و چه غیر اینترنتی) توجه مشتریان را به سمت وب سایت معطوف می دارد، طراحی سایت بروز و پر محتوا از اولین و مهم ترین ارکان بازاریابی اینترنتی است.

در حقیقت وب سایت زیر بنای تمامی فعالیتهای بازاریابی شرکت است که پس از جلب توجه مشتریان (از طرق مختلف تبلیغاتی) قادر به تشویق و جلب نظر نهایی آنان به خرید محصولات می گردد.

حس وفاداری کاربر

وب سایت شما باید به گونه ای باشد که زمانیکه یک کاربر برای اولین بار وارد وب سایت شما می شود ، حسی را در وی ایجاد کند که تبدیل به کاربر وفادار شما شود .

محتوای مناسب و به روز ، استفاده از عکس های زیبا و با کیفیت و استفاده کردن از موضوعاتی که علاقمندی مخاطب هدف شما می باشد. پس در نظر داشته باشید برای این مورد در تولید محتوای وب سایت خود شما نیاز به نیازسنجی در مخاطبین خود دارید .

راحتی کاربر و سهولت استفاده

فراموش نکنیم که ارتباط با کاربران باید آسان باشد. این شامل تعداد انگشت شماری از مفاهیم طراحی و توسعه است – سایت شما باید سریع بارگذاری شود،از وب و فناوری HTML مدرن استفاده کنید و کنترل کاربر و عملکرد را به شیوه معمول داشته باشید.

سایتی که استفاده از آن آسان است کاربران را بیشتر به شما مرتبط می کند. تجربه لذت بخش کمک، مردم را برمی گرداند و آنها را تشویق می کند تا کاربر وادارتری باشند.حتما در طراحی سایت خود به این موارد توجه کنید.

داستان

بخشی از برنامه طراحی و بازاریابی شما باید شامل یک داستان باشد. تصاویر باید چیزی را به کاربران نشان دهد که آنها بتوانند به یاد داشته باشند و بازگو کنند، که می تواند یک روش موثر برای برقراری ارتباط بیشتر کاربران باشد.

گاهی اوقات پیدا کردن این داستان می تواند سخت باشد. شامل چیزهایی مانند اینکه شما کسب و کار خود را چگونه آغاز کردید، چرا یک محصول خاص و یا چیزی و یا روشی را که به وسیله آن در جامعه کار می کنید را ایجاد کردید. سعی کنید در سطح انسانی و فردی با هر کاربرارتاط برقرار کنید.

اعتماد

طرح شما باید به ایجاد اعتماد کمک کند، و پس از آن بازدید کنندگان را به انجام کسب و کار تشویق کند. این امر می تواند بسیار مشکل باشد.

عناصر مانند رنگ و فنون چاپ می توانند بر اعتماد تاثیر گذارند. (در صورت شک، انتخاب های سنتی تر را برگزینید، به خصوص اگر دارای یک سایت تجارت الکترونیک هستید.). سایر عناصر طراحی را که تشویق به اعتماد می کنند را اضافه کنید مانند لینک به پوشش رسانه ای، توصیفات مشتریان، نشان دادن تعداد ارتباطات رسانه های اجتماعی، و از تصاویر و عکس های خود استفاده کنید و یک وب سایت که مال شماست و نه فقط یک قالب را ایجاد کنید.

تیم دیجی وب با سال ها تجربه و بهره مندی از متخصصین مجرب خود، آماده ارائه کلیه خدمات در زمینه دیجیتال مارکتینگ، برندینگ ، تولید محتوا، طراحی سایت و…. برای شما می باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *