سئو و بهینه سازی, بلاگ

اصول تولید محتوا

اصول تولید محتوا
اصول تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟ امروزه تولید محتوا مهم ترین اصل موفقیت یک وب سایت است . فرایند تولید محتوا می بایست دارای اصولی باشد که موتورهای جستجو بتوانند وب سایت شما را در رتبه های بالا دسته بندی کنند .شما کارشناسان تولید محتوا حتما این جمله بیل گیتس را شنیده اید “تولید محتوا ، پادشاه است” . یک جمله که تمام اهمیت محتوای وب سایت ، صفحه شبکه مجازی شما ، وب لاگ و موفقیت شما را تعریف می کند . نه فقط یک جمله که تمام ارزش های تولید محتوا را می توان در آن پیدا کرد.با ما همراه باشید تا اصول تولید محتوای با کیفیت را به شما آموزش دهیم .

در ابتدای این مقاله ما ویژگی های یک تولید کننده محتوا را با هم بررسی می کنیم و سپس اصولی که می بایست در محتوا رعایت شود را در کنار هم مرور می کنیم.

((ما تا اینجا درمورد ویژگی های تولیدکننده محتوا و همچنین انواع محتوا آشنا شدیم.در ادامه میخواهیم اصولی را به شما آموزش دهیم تا محتوای شما بتواند رتبه بالایی در میان موتورهای جستجو کسب کند و بر طبق جدیدترین الگوریتم های گوگل باشد . ))

اصول تولید محتوا

زمانیکه ما می خواهیم محتوایی را تولید کنیم باید طبق اصولی پیش برویم تا از لحاظ موتورهای جستجو و از دید کاربران ، محتوای ما با کیفیت باشد .شرایطی که محتوای تولید شده می بایست داشته باشد را در ادامه به تفکیک بررسی می کنیم .

کلمات کلیدی

یکی از دلایل فنی که شما به تولید محتوا میپردازید، به کار بردن کلمات کلیدی داخل وبسایتتان میباشد. لیست کلمات کلیدی که میخواهید برروی آنها برنامه ریزی کنید را بنویسید و شروع به نوشتن کنید.برای اینکار میتوانید از ابزارهای سئو برای تولید محتوا استفاده کرده و کلمات و عبارت مرتبط که بیشترین جستجو را دارند را بیابید.

عنوان گیرا

در نوشتن عنوان برای محتوای خود غافل نشوید.عنوانی جذاب و گیرا استفاده کنید و کلمات کلیدی را بطور هوشمندانه در عنوان خود به کار ببرید.

رقبای خود را رصد کنید

قبل از تولید محتوا ، وب سایت های رقیب خود را بشناسید ، محتوای آنها را مطالعه کنید و سعی کنید نکات مثبت و منفی آن ها را بررسی کنید.از نکات مثبت استفاده کنید و نکات منفی را در محتوای خود به کار نبرید .

نیازسنجی مخاطب

نیاز کاربر را بشناسید و در محتوای خود تلاش کنید که پاسخ جامع و کاملی به نیازهای مخاطبان خود بدهید.اینگونه شما می توانید مخاطب وفادار جذب کنید که همواره همراه شما باشند .

بررسی عمقی موضوع اصلی

موضوع اصلی محتوا را به حاشیه نبرید.سعی کنید جزییات را در نوشته خود دخیل کنید و از کلی گویی و بررسی تیتروار مطالب پرهیز کنید.

سبک متفاوت

سبک متفاوت تنها در نوشتن شما خلاصه نمی شود بلکه در نوع نگاه شما به موضوع مربوطه نیز می تواند نشان داده شود.سعی کند موضوعات را ازدیدگاه خود و متفاوت با سایر تولیدکنندگان محتوا بررسی کنید.

مقالات خود را لیست کنید

شما با لیست کردن مقالات خود و نگاه به آنها می توانید تغییرات را در سبک و روش نوشتن خود به خوبی مشاهده کنید و پیشرفت خود را در تولید محتوا با سایر محتوانویس ها مقایسه کنید.

مقالات آموزشی

همواره کاربران اینترنت به دنبال راهکارهایی برای آموزش هستند.پرتکرارترین کلمات در سرچ می توان به کلمه “چگونه” اشاره کرد.مقاله هایی با این عنوان ها میزان مخاطب بیشتری دارند.به عنوان مثال چگونه تولید محتوای با کیفیت داشته باشیم ، چگونه وب سایت خود را بهینه سازی کنیم و… از جمله مقالات آموزشی پرکاربرد هستند.

مقالات جامع و کامل

حداقل تعداد کلمات برای اینکه توسط الگوریتم های گوگل مورد بررسی قرار بگیرند ، مقالاتی با 1000 کلمه می باشد.دقت داشته باشید مقالات با کمتر از 500 کلمه از نظر گوگل اسپم شناخته می شوند و نمره منفی برای وب سایت شما به حساب می اید.

سئو

اصول سئو را در محتوای خود رعایت کنید . کلمات کلیدی ، چگالی ، عنوان ها و … از جمله اصولیست که می بایست رعایت گردد.

ذکر منابع

اگر مقاله خود را وبسایتی دیگر رونوشت کرده اید، بهتراست منبع آن را ذکر کنید و لینک به منبع آن را قرار دهید تا توسط گوگل جریمه نشوید و اینکه کاربر به شما اطمینان میکند که محتوای تولیدی شما دارای اعتبار می باشد.

نتیجه کلی

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم تا بتوانید با رعایت کردن آنها در محتوای خود به نتیجه دلخواه خود برسید و روز به روز محتواهای با کیفیت تر تولید کنید . اگر نقد و پیشنهادی دارید خوشحال می شویم با ما در میان بگذارید .

“از فکر شیرین یک نیاز ، همه واسطه ها شبیه یک آرزو و رویا “

ویژگی های تولیدکننده محتوا

نویسندگی

قدرت نویسندگی ، آشنایی با آرایه های ادبی و دایره لغات گسترده یکی از ویژگی های شاخص تولیدکنندگان محتوای با کیفیت می باشد.شما به عنوان یک محتوانویس می بایست شخصی دست به قلم باشید که بتوانید کلمات و افکار خود را بر روی کاغذ بیاورید.

برای افزایش مهارت خود راهکارهایی وجود دارد که با انجام آنها می توانید محتواهای با کیفیت بالاتر تولید کنید.همین الآن یک ورق و کاغذ بردارید و بنویسید.مهم نیست درباره چه موضوعی! اولین موضوعی که در ذهن شما قرار دارد را به روی کاغذ بیاورید.به مدت 10 روز این کار را تکرار کنید و سعی کنید حداقل 2 صفحه بنویسید.با رعایت کردن اصول صحیح نگارش و جمله بندی های صحیح .شما خواهید دید که در عرض 10 روز چقدر نوشته های شما پخته تر و محتواهای شما با کیفیت تر خواهند شد.

مطالعه

شما به عنوان یک تولیدکننده محتوا ، می بایست مطالعه کنید . کتاب بخوانید ، مجله بخوانید ، با اخبار روز دنیا در حوزه فعالیت خود آشنا باشید و جدیدترین اطلاعات را داشته باشید.در اختیار گذاشتن جدیدترین و جامع ترین اطلاعات به کاربر، می تواند سکوی پرتاب شما باشد.

ارتباط با مخاطب و سبک نویسندگی

یکی دیگر از ویژگی هایی که شما به عنوان یک تولیدکننده محتوا باید داشته باشید اینست که نوع رفتار شما در نوشته شما مشخص باشد.بتوانید با محتوای خود با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید و سبک نوشته شما متناسب با موضوع و مخاطب هدف شما باشد.

شما گاهی لازم است محتوایی اداری و رسمی تولید کنید و گاهی نیز نیازمند محتوایی هستید که نوشته ای خودمونی تر و دوستانه تر را منتشر کنید .

ایده پرداز و خلاق

و اما یکی دیگر از ویژگی هایی که به نظر من بسیار حائز اهمیت است ، خلاق بودن و ایده پرداز بودن است.یک تولیدکننده حرفه ای برای اینکه محتوای با کیفیت تولید کند می بایست فکری باز و خلاق داشته باشد . بتواند ایده های خلاقانه خود را بازگو کند و از روش های جدید و تازه در تولید محتوای خود استفاده کند .

انواع محتوا

هر نوشته ، عکس ، ویدیو ، ایموجی و استیکر ، انیمیشن و … که شما می توانید بر روی وب سایت خود ، صفحه شبکه مجازی خود ، کانال تلگرامی و … درج کنید؛ محتوا نامیده می شود . در این قسمت از مقاله می خواهیم درمورد هر یک از انواع محتوا توضیح مختصری را با شما در میان بگذاریم تا با آنها آشنا شوید.

محتوای متنی

محتوای متنی شامل کلمات و جمله ها می باشد که با رعایت کردن اصولی که در ادامه به آنها می پردازیم میتواند نقطه عطف موفقیت محتوای شما باشد.محتوای متنی برای اینکه توسط موتورهای جستجو بررسی شود و نکته ای مثبت و باارزش در ارزیابی وب سایت شما حساب شوند حداقل می بایست دارای 1000 کلمه باشد و محتواهای کمتر از 300 کلمه توسط ابزارهای گوگل ، اسپم شناخته می شوند و برای وب سایت شما نتیجه منفی کسب می کند.

از مهم ترین نکات محتواهای متنی می توان به خوانا بودن نوشته شما ، استفاده درست از علائم نگارشی ، پاسخ دادن به سوالات مخاطب ، شروع و پایان مناسب به صورتیکه مخاطب را به دنبال خود بکشد و اطلاعات مفیدی به کاربر ارائه دهد ، نام برد.به خاطر داشته باشید که در هنگام نوشتن متن ، نیازها و سوالات مخاطب را بشناسید و سعی کنید پاسخ جامع و کاملی را به کاربر بدهید .

محتوای ویدیویی

ساختن یک کلیپ کوتاه در مورد محتوای خود و انتشار آن بر روی وب سایت و صفحات مجازی می تواند تاثیر دوچندانی بر روی مخاطب شما بگذارد.محتواهای ویدیویی می بایست دارای کیفیت بالا باشد و همچنین کاملا به محتوای متنی شما مربوط باشد به طوریکه بتواند بصورت کامل ، تکمیل کننده محتوای متنی شما باشد.

محتوای انیمیشنی

محتواهای انیمیشنی را می توان زیرمجموعه ای از محتواهای ویدیویی دانست .تفاوتی که محتواهای انیمیشنی با محتواهای ویدیویی دارند می توان به محدودیت کمتر ، سرگرم کننده تر و همچنین جذابیت بیشتر برای مخاطب ؛ اشاره کرد.اگر می خواهید محتواهای انیمیشنی تولید کنید حتما و حتما بصورت حرفه ای این کار را انجام دهید و از ایده های خلاقانه و جذاب در انیمیشن خود بهره ببرید .

محتوای تصویری

محتوای تصویری در اینجا به معنای استفاده از عکس می باشد .عکس هایی که شما می خواهید بر روی وب سایت خود قرار دهید می بایست دارای کیفیت مناسب ، جذابیت و گیرایی و همچنین حس کنجکاوی در مخاطب شما ایجاد کند تا زمان بیشتری در وب سایت شما بگذراند و محتوای متنی شما را نیز مطالعه  کند.

محتوای آموزشی

محتواهای آموزشی معمولا ترکیبی از متن ، عکس و ویدیو می باشند که تولیدکننده محتوا در این نوع محتواها اقدام به آموزش به کاربر و مخاطب خود می کند.این آموزش می تواند از هر نوعی باشد.آموزش آشپزی ، آموزش سئو ، آموزش بازاریابی و ….

نکته بسیار مهم در این نوع محتوا اول از همه داشتن اطلاعات کافی و به روز از مطلبی که میخواهید آموزش دهید و همچنین نوع و سبک آموزش ما به کاربر می باشد بطوریکه بتواند تمام نیازهای مخاطب را برطرف کند .

تیم دیجی وب با سال ها تجربه و بهره مندی از متخصصین مجرب خود، آماده ارائه کلیه خدمات در زمینه دیجیتال مارکتینگ، برندینگ، تولید محتوا، طراحی سایت و…. برای شما می باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *