مدیریت استارتاپ, بلاگ

4 اشتباه رایج استارت آپ ها در تولید محتوا ، بازاریابی و جذب مشتری

اشتباهات استارت آپ ها

4 اشتباه رایج استارت آپ ها در تولید محتوا ، بازاریابی و جذب مشتری

در این مقاله به بررسی 4 اشتباه استارت آپ ها در تولید محتوا ، بازاریابی و جذب مشتری را بررسی می کنیم . به عنوان مالکان استارت آپ ، به خود افتخار می کنیم که درک عمیقی از بازار هدفمان پیدا کرده ایم .ما در صورتی می توانیم به کسب و کار بپردازیم بازار را به خوبی رصد کرده باشیم و کمبودها را شناخته باشیم و برای برآورده کردن تقاضاها ، محصولات و خدماتی را تولید و ارائه کنیم . امروزه تحقیق‌های بسیاری در زمینه‌ی راه اندازی کسب و کار، درک و شناخت بازار، و تعیین چگونگی همخوانی محصولات ما با آن نیازهای مشتریان صورت می‌پذیرند.

و نقطه ی شروع ما از ابن دانش ها و مطالعات آغاز می شود .زمانیکه ما در حال ساختن پایگاه مشتریان برای کسب و کارمان چه آنلاین و چه آفلاین می باشیم ، آنچه که پیش روی خود خواهیم دید ، به ندرت رویدادی آرام و بی دردسر خواهد بود .کسب و کارها ممکن است محصولشان در بازار گل کند اما اغلب آن ها برای بقا در بازار تلاش می کنند .

زمانیکه شما می خواهید پایگاه مشتریان مناسبی داشته باشید ، نیازمند بازاریابی قوی برای ورود به بازار کسب و کار هستید که اغلب استارتاپ ها از نداشتن بازاریابی مناسب متضرر می شوند .

جذب نکردن بازدیدکنندگان با شرح و جزئیات

پس، وبسایتی را ایجاد کرده‌اید که به آن افتخار می‌کنید و در تولید محتوا و سئو برای ایجاد ترافیک ارگانیک مناسب به وبسایت‌تان سرمایه‌گذاری کرده‌اید. بعد چه اتفاقی می‌افتد؟ پاسخ: اشتباه استارت‌‌ آپ ها را تکرار نکنید و نگذارید این بازدیدها هدر بروند. آن‌ها را روی هوا بقاپید!

برای بازدیدکنندگان وب سایتتان دلیل بیاورید تا حاضر شود اطلاعاتش را با شما به اشتراک بگذارد .ارائه خبرنامه ها و منابع قابل دانلود معمولا راهی توصیه شده برای ساخت پایگاه داده ای ایمیلی بوده است که می تواند روش خوبی برای افزایش بازدیدکنندگان وب سایت شما باشد . اما لزوما هر بازدیدی که داشته باشید به جذب مشتری منجر نمی‌شود. پس آن وقت از کجا می‌دانید چه کسی یک مشتری بالقوه هست یا نیست؟ اگر ممکن بود که بتوانید تمام این اطلاعات را حتی بدون ثبت نام افراد به دست بیاوری چه؟ Leadfeederبرای کسب و کارها در رابطه‌ با بازدید کنندگان ناشناس داده‌های عملی فراهم می‌آورد، این که چگونه شما را پیدا کرده‌اند و چه صفحاتی از سایت شما را بازدید کرده اند – داده‌هایی که می‌توانند بر اساس توسعه‌های کنترل شده سرمایه‌ای شوند یا باعث تلفن‌های مربوط به فروش شوند.

قرار دادن پلاگین های اجتماعی در نقاط استراتژیک دنبال کردن آنلاین شما را برای کسانی که علاقمند هستند آسان می‌سازد. پیش از آنکه آنها برندی را دنبال کنند، بیشتر احتمال دارد محتوای وبلاگ را به اشتراک بگذارند. این یعنی تعداد فراوانی پست‌های موفق (بالقوه) و فرصت به دست آوردن دنبال کننده‌های جدید.

ایجاد محتوای با کیفیت اما بازاریابی نامناسب

چه کسی به وبلاگ زیبایی که درست کرده‌اید و روزگارش را در خفا می‌گذراند توجهی خواهد کرد؟ اشتباه استارت‌‌ آپ ها این است که اغلب آنقدر بر تولید یا ارائه محصول یا خدمات‌شان تمرکز می‌کنند که فراموش می‌کنند بازاریابی آن نیز بخش مهمی از شغل‌شان به حساب می‌آید.

همچنین، مالکان کسب‌ و کارهای نوپا اغلب با خودارتقائی درگیر هستند. به نظر می‌رسد عده‌ی بسیاری از حرف زدن درباره‌ی خودشان یک انزجار ذاتی دارند. من قبلا در کسانی که سابقه‌ی فناوری داشتند متوجه این مسئله شده بودم، اما هر کسی موقع ارتقاء یک کسب و کار آنلاین ممکن است از خودآگاهی رنج ببرد. این امر، متاسفانه، ممکن است پیام کسب و کار را در معرض سوء ظن قرار دهد یا تضعیف کند.

بالاخره، هر رسانه‌ی اجتماعی را باید شخصیتی اداره کند، و داستان زندگی شما «اعتبار خیابانی» [اعتباری که در بین مردم کوچه و خیابان دارید] شما است، پس احتمالا دلتان بخواهد آن را به سرمایه تبدیل کنید. آیا مجددا فکر کردن به خودارتقائي کمکی می‌کند؟ اگر مطلقا نمی‌توانید این کار را انجام دهید، یک بازاریاب حرفه‌ای و با تجربه را استخدام کنید (این کار ارزش سرمایه‌گذاری کردن را دارد). در مراحل اولیه، بک کسب و کار به توجه تمام و کمال نیاز دارد. این موقع وقت مناسبی برای گیج بازی درآوردن نیست!

استفاده نکردن از فرصت پیام رسانی

در نظر داشته باشید که ساخت و ارائه محصول لازمه ی کار شما می باشد اما کافی نیست . لازم است این محصول شما و کارآمدی آن به استفاده کنندگان بالقوه در سطح وسیعی ، معرفی شود .

برای این کار شما نیازمند تولید محتوای قوی هستید . هر چیزی که فکر کنیدمحتوا محسوب می شود . متن روی وب سایت ، پست های وبلاگ ، به روزرسانی رسانه های اجتماعی و این محتوا است که با مشتریان بالقوه حرف می زند .  بنابراین پیام رسانی درست به پلتفرم‌های متعدد امری ضروری است .

سر زدن مشتری به وبسایت شما باعث می‌شود که آن مشتری در مورد کاری که شما انجام می‌دهید دچار سردرگمی نشود. او مجبور نیست بیش از یک بار متن مقدمه را بخواند تا کسب و کار‌تان را درک کند. جمله‌ی مهم و نهایی باید به صورت مفید و مختصر بر ماهیت وجودی و همچنین منحصر به فرد بودن کسب و کار تاکید کند. هر یک از صفحه‌های بعدی باید بیشتر به این نکته‌ی کلیدی صفحه‌ی اصلی بپردازند. شما نماد چه چیزی هستید؟ چه خدماتی ارائه می‌دهید؟ چه چیزی شما را خاص و منحصر به فرد می‌کند؟ دقیقا چگونه می‌توانید کمک کنید؟ چه موقعیت‌های جغرافیایی را خدمت‌رسانی می‌کنید؟ پیام‌رسانی مفید و مختصر آدم های درست و مناسب را به کسب و کار شما جذب خواهد کرد و باعث افزایش تغییر و تبدیل‌ها خواهد شد.

محتوای کم کیفیت تولید کردن و یا محتوای کافی تولید نکردن

راه تعامل با مخاطب شما ، تولید محتواست . تولید محتوایی که بر اساس محصول شما و بازار هدف شما باشد تا بتوانید مشتریان بالقوه ی خود را شناسایی کنید و کسب و کار خود را سر زبان ها بیاندازید . دقت داشته باشید محتوای شما کسل کننده و نامنظم نباشند که باعث تاثیر منفی بر روی ذهن مخاطب شما گردد .

در اینجا کیفیت و کمیت هر دو مهم هستند . اگر به صورت واقع بینانه یک بار در هفته بیشترین تعدادی است که می‌توانید مدیریت کنید، به همین روند ادامه بدهید. شما باید بدانید هر چند وقت یک بار می‌توانید پست بگذارید و یک تقویم محتوا درست کنید. چند ابزار تقویم مدیریتی مفید، مثل  CoSchedule ، وجود دارند، اما اگر کمبود نقدینگی دارید، Google Docs گزینه رایگان و مفیدی برای ایجاد تقویم‌های محتوای مشارکتی است.

شرکت دیجی وب با سال ها تجربه در زمینه دیجیتال مارکتینگ، امور برند سازی، طراحی سایت و همه امور دیجیتال شما را به صورت حرفه ای انجام می دهد و شما می توانید شاهد افزایش چشمگیر بازدهی کسب و کار خود باشید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *